ویدئو

1402/09/07

سهمیه‌بندی واردات؛ محدودیت جدید برای فضای کسب وکار

محمدرضا غفراللهی، نایب‌رئیس کمیسیون تسهیل و توسعه تجارت اتاق تهران، با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای واردات شرکت‌ها براساس واردات صورت گرفته در دو سال گذشته، تاکید کرد که این سهمیه‌بندی مشکلات م ..

ادامه مطلب
1402/09/04

افزایش صادرات شیرخشک در نتیجه کاهش مصرف سرانه شیر

رضا باکری، دبیرکل انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران، در حاشیه پنجمین نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران، با اشاره به کاهش قابل توجه سرانه مصرف شیر و لبنیات در 12 سال گذشته و رسیدن آن از 9 ..

ادامه مطلب
1402/08/30

اطاق نامه (بررسی رویدادهای آبان ماه 1402 در اتاق تهران)

ادامه مطلب
1402/08/24

مصرف انرژی خانه‌ها در ایران معادل 1.3 میلیون بشکه نفت در روز

جعفر قرائتی ستوده، دبیر انجمن تولیدکنندگان و فن‌آوران صنعت ساختمان با اشاره به تاتراژی انرژی در ایران و سهم بخش خانگی در بروز این بحران، از میزان مصرف انرژی ساختمان‌های مسکونی در کشور معادل 1/3میلیون ..

ادامه مطلب
1402/08/24

نباید از انقلاب صنعتی چهارم جا بمانیم

فرزین فردیس، عضو هیات رئیسه اتاق تهران، با اشاره به ضرورت آشنا شدن کسب‌وکارها با هوش مصنوعی که انقلاب صنعتی چهارم را رقم می‌زند، از برگزاری رویدادهای مختلف توسط مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران، ..

ادامه مطلب
1402/08/23

زنجیره جهانی ارزش چیست؟

در سه دهه گذشته جهان وارد عصر تجارت کالاهای واسطه ای شده است و زنجیره های جهانی ارزش شکل قالب در تجارت و سرمایه گذاری بوده است.

ادامه مطلب
1402/08/23

تاخیر زیاد در تامین ارز مواد اولیه تولیدات کشاورزی

عطااله اشرفی اصفهانی، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های واردکنندگان مواد اولیه برای تولید محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی را کُندی شدید تخصیص ارز از سوی بانک مر ..

ادامه مطلب
1402/08/21

خودروهای برقی و فقدان یک سیاست‌گذار واحد

سعید تاجیک، رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران «فقدان یک سیاست‌گذار واحد» و«نبود مشوق برای مصرف کنندگان» را به عنوان چالش‌های اصلی افزایش عرضه و استفاده از خودروهای برقی در کشور عنوان کرد.

ادامه مطلب
1402/08/14

مدیران صنعتی نگران قطعی گاز در زمستان هستند

مهدی پورقاضی از فعالان بخش صنعت و عضو اتاق تهران، با اشاره به ناترازی انرژی در ایران، اعلام کرد که مدیران واحدهای تولیدی و صاحبان صنعت نگران قطعی گاز در فصل زمستان و اختلال در تولید ناشی از این اتفاق، ..

ادامه مطلب
1402/08/10

سازندگان مسکن در حال ترک بازار ایران هستند

رامین گوران، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان استان تهران، با اشاره به دشواری‌های صدور مجوز ساخت مسکن برای سازندگان و طولانی بودن فرآیند دریافت این مجوز از شهرداری ..

ادامه مطلب