ویدئو

1402/05/18

در قیمت‌ها مداخله نکنیم

بهمن عشقی، دبیرکل اتاق بازرگانی تهران، در نشستی که برای بررسی شکست سیاست تولید خودروهای تجاری در اتاق بازرگانی تهران برگزار شده بود، در نقد مداخله دولت در اقتصاد با قیمتگذاری دستوری به روایتی از نوع م ..

ادامه مطلب
1402/05/18

چرا آرامش از بازار مرغ پرواز کرد؟

در میزگردی که با حضور داود رنگی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و فرزاد طلاکش، دبیرکل فدراسیون طیور ایران در استودیو اتاق تهران برگزار شد، ریشه بروز نوسان‌ها در تولید و عرضه مرغ و تخم‌مرغ به عنوان دو ک ..

ادامه مطلب
1402/04/31

تعیین عوارض صادراتی به مانعی برای صادرات تبدیل می‌شود

در نشست تیرماه نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران، سجاد غرقی برای ایراد دومین نطق پیش از دستور این جلسه، پشت تریبون ایستاد و درباره آثار وضع عوارض صادراتی برای زنجیره آهن و فولاد سخن گفت. او ت ..

ادامه مطلب
1402/04/31

تاکید بر حذف قیمت‌گذاری دستوری برای سامان‌دهی بازار مرغ

در ابتدای نشست تیرماه نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران، داود رنگی به عنوان اولین سخنران پیش از دستور چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران، به موضوع قیمت‌گذاری دستوری و آسیب‌های ناشی از سیا ..

ادامه مطلب
1402/04/31

توزیع شیر یارانه‌ای و شیر مدارس مجدد اجرا شود

محمود نجفی‌عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران، در دومین همایش صنعت لبنیات و صنایع وابسته با تاکید بر ضرورت احیای دو برنامه توزیع شیر در مدارس و توزیع شیر یارانه‌ای برای سه دهک کم‌برخوردار جامعه، از تمام فع ..

ادامه مطلب
1402/04/31

نگرانی از تعطیلی صنایع بیوتکنولوژی

مریم تاج‌آبادی، سومین سخنران پیش از دستور نشست تیرماه نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران به معضل تداوم قطعی‌ها در برق و آسیب‌پذیری شرکت‌های فعال در حوزه بیوتکنولوژی ناشی از آن، اشاره کرد و گفت ..

ادامه مطلب
1402/04/18

عربستان، از دریچه اقتصاد

مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران در کلیپی کوتاه به معرفی مختصات و ویژگی‌های اقتصاد عربستان سعودی پرداخته است. برابر آمار منتشر شده توسط بانک جهانی صادرات کالا و خدمات عربستان در سال 2021 به ..

ادامه مطلب
1401/11/09

هفتمین مراسم اهدای نشان و تندیس کارآفرینی امین الضرب

اتاق بازرگانی تهران برابر روند شش ساله گذشته، هفتمین دوره مراسم کارآفرینی امین‌الضرب را در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که به مناسبت 139 سالگی اتاق تهران (دی ماه 1401) برپا شد، از تلاش‌های 10 کا ..

ادامه مطلب
1401/11/08

ثروت‌آفرینی از دنیای میکروب‌ها

یکی از لوح‌ها و نشان‌های هفتمین دوره جشنواره امین‌الضرب به «مریم تاج‌‌آبادی ابراهیمی» اعطا شد. او که دارای دکتری تخصصی میکروبیولوژی است با ایده تولید ثروت از دنیای میکروب‌های مفید وارد عرصه کارآفرینی ..

ادامه مطلب
1401/11/08

کارآفرینان دنیای شهد و شیرینی

شاید جالب باشد که بدانید شروع فعالیت شرکت «شَکِلّی» به حدود 150 سال پیش بازمی‌گردد. شکلی نام یکی از محلات پرازدحام در تبریز است که خانواده شکروی در آن در حوزه تولید لبنیات به کسب‌وکار مشغول بودند. اما ..

ادامه مطلب